کریستال شونده NSG-SQ2000

NSG-SQ2000 محصولی جهت کنترل رطوبت منفی (کریستال شونده)

معرفی محصول NSG-SQ2000

پودری با خاصیت آب بندی است که پس از اجرا روی سطح با نفوذ موثر و ایجاد کریستال های سیمانی در سازه هایی که دچار نفوذ آب منفی به صورت یکپارچه هستند، کاربرد دارد. این پودر که بر پایه سیمان و فیلرهای معدنی QR و با بهره گیری از تکنولوژی نانو ساخته شده است، پس از ترکیب شدن با آب در سطوح بتنی یا سیمانی نفوذ کرده و با ایجاد واکنش شیمیایی در روزنه ها و حفره های بتن، تشکیل کریستال هایی مقاوم در برابر ورود نم و رطوبت می­نماید. این محصول تنها یک پوشش سطحی نیست، بلکه در اثر واکنش اجزا تشکیل دهنده آن با رطوبت و آب، ساختاری یکپارچه و فشرده با بتن ایجاد می نماید و بعنوان یکی از سیستم های کمکی در صنعت آب بندی و محافظت سازه های بتنی کاربرد دارد.

NSG-SQ2000 در مقابل گاز CO2 و فشار منفی آب به شدت مقاوم بوده و سازگار با محیط زیست می باشد.

استفاده از محصول NSG SQ2000 بهمراه محصول NSG-N50 در ساخت بتن و ملات آب بند، باعث افزایش عمر سازه بتنی و کاهش تاثیر منفی عوامل مخرب بتن (مانند اکسیده شدن اجزای فلزی بتن) می شود و از تخریب سازه در برابر شرایط محیطی و آب محافظت می نماید.

مزایا NSG-SQ2000

قابل استفاده درساخت بتن و ملات آب بند، تنوع در اجرا (شاتکریت، قلمو و پیستوله)، جلوگیری از نفوذ رطوبت  منفی، مقاوم در برابر مواد شیمیایی، ممانعت از تجزیه و تخریب بتن در مقابل هوازدگی، عدم اختلال در سیستم تنفس سازه ای، دارای خواص دائمی محافظتی به واسطه ایجاد سیستم زنده آب بندی (همواره درحال واکنش با آب و آهک موجود در سیمان)، قابلیت اجرا در انواع سطوح سیمانی و بتنی حتی سطوح ناهموار، عدم نیاز به هیچگونه پرایمر و زیرسازی (وجود سطح غیر صیقلی و تمیزکافی است)، دارای عمق نفوذ بالا در سطح بتن، دارای تاییدیه از آزمایشگاه های تحت نظر وزارت بهداشت جهت استفاده در مخازن آب شرب.

موارد مصرف NSG-SQ2000

تونل ها، چاله آسانسور، دیواره های طبقات منفی، پارکینگ های عمومی، استخر، باغچه، مخازن آب شرب، منهول، سپتیک، سونا و جکوزی، اماکن عمومی پرتردد، سازه های دریایی، کانال های آب رسانی، گذرگاه های زیرزمینی و کلیه سطوح سیمانی و بتنی که در مجاورت با آب های زیرزمینی و رطوبت های منفی قرار دارند.

بدیهی است که استفاده محصولات برروی سطوح نفوذ ناپذیری مانند سنگ های صیقلی و از قبل رزین شده، سطح لعابدار کاشی و سرامیک، چوب غیر خام و کلیه سطوحی که با رنگ یا افزودنی های پایه نفتی (انواع تینر، قیر، ایزوگام و سایر مشتقات نفتی) از قبل کاور شده اند، بصورت مستقیم امکان پذیر نمیباشد. لذا قبل از اجرا می بایست این لایه ها برداشته شوند.

با توجه به قدرت بالای محصول در کنترل رطوبت منفی و مقاومت در برابر فشار های منفی آب، محصول NSG-SQ2000 بالاترین مصرف و کاربرد را در ساخت تونل، حفر چاه های عمیق و احداث خطوط مترو بصورت تخصصی دارد.

 

آماده سازی محل اجرای NSG-SQ2000

سطح سازه را از هرگونه آلودگی (چربی، گرد و غبار، مواد نفتی همچون رنگ های روغنی، روکش قدیمی و ...) پاکسازی نموده و با استفاده از روش آب افشانی سطح بتن و یا سیمانی را از قبل کیور نمایید.

برای سطوح صیقلی و خیلی صاف یا سطوح بسیار کثیف می توان بوسیله سندبلاست، واتربلاست یا شست و شوی اسیدی، سطح را آماده نمود.

با توجه به اینکه این ماده دارای سیمان است لذا دوغاب و ملات را برای مصرف تا 30 دقیقه آینده بسازید. در صورت ترکیب در بتن، شرایط نگهداری و عمل آوری مطابق الزامات حفظ بتن می باشد.

روش عمومی اجرا NSG-SQ2000

(روش های اجرایی با توجه به محل اجرا ممکن است متفاوت باشد)

پودر NSG-SQ2000 و آب را با نسبت های مشخص شده زیر ترکیب نموده و با استفاده از قلمو و یا پیستوله بر روی سطح اجرا نمایید.

جهت عمل آوری صحیح، محل اجرا را تا سه روز به وسیله پاشیدن آب مرتباً مرطوب نگه دارید.

میزان مصرف تقریبی NSG-SQ2000

برای هر لایه به ضخامت 0.8 میلیمتر، هر متر مربع 1200 تا 1500 گرم.

میزان ترکیب تقریبی NSG-SQ2000

اجراء بوسیله قلمو دو واحد پودر NSG SQ2000  + یک واحد آب.

اجراء بوسیله پمپ دو واحد پودر NSG SQ2000  + یک و نیم واحد آب.

تهیه ملات خمیری سه واحد پودر NSG SQ2000  + یک واحد آب.

ترکیب NSG-SQ2000 در بتن، متناسب با عیار بتن و محیط کارگاه متفاوت است.

جهت محافظت از محصول برای مدت طولانی، آن را بصورت خالص و بدون ترکیب با هیچگونه افزودنی (حتی آب) نگهداری کرده و درب ظرف را محکم ببندید. (مطابق با شرایط انبارداری)

SQ2000

اصلا خوب نبودمیتونه بهتر باشهنظری ندارمخوب بودعالی بود ( میانگین رای: 5٫00)
Loading...

بسته بندی شده در کیسه های:
بالا